"Mert hát végülis mindenki csak azt eszi meg, amit megfőz..."
A könyv jó. Irodalom, nem ismeretterjesztés.
Érdekes, kellemes, szellemes, s persze, tanulságos is.
Beszélgetések: kettesben, máskor hármasban folytatott könnyed, olykor komoly csevegés.
Fogások közül: egytálétel. Hogy melyik? A könyv repceptjei között legtöbb a húsos, tehát ez a könyv: babgulyás. Fűszeres, ízletes, forró és laktató. Hasonlít a szerzőjéhez, Csernus Imréhez, akinek frissessége, könnyedsége, elméssége, összeszedettsége és elhitető ereje nagyhatású: megragad, ösztönöz és magával sodor.
(Másik poszt Csernus Imréről!)
Csobánka Zsuzsa beszélget Csernus Imrével 2011. április 16-án, a Könyvfesztiválon.
Bevált-e az eredeti ötlet az étkezés fogásaival párosítani a (férfi)lét nehézségeit, kríziseit, súlyos döntési helyzeteit, a valósághoz való viszony és a reális önismeret problémáit? Erről a szerző(ke)t volna jó megkérdezni! Az olvasó feltétlenül sokat nyer: rengeteg hasznos ismeretet, tanulságot (és számos jó étel receptjét).
A könyv remekül van szerkesztve; erős kézzel vezeti a szöveget a célig - a mondanivaló megjelenítéséig: "Mert hát végülis mindenki csak azt eszi meg, amit megfőz..." 32. o.Az élő beszéd közvetlensége, élénksége, természetessége - akárcsak a szerző személyisége - hitelessé teszi az írásművet: – "MERT AMI NINCS, AZ FÁJHAT, DE ATTÓL MÉG NEM LESZ!" (Elfogadni, amin nem lehet változtatni.) – "Mit kezdünk a krízisekkel? Valójában mindig a negatív megmérettetés mutatja meg egy ember erejét." 147. o. – "Őszinteség és érzelem nélkül nincs művészet, nincs élet, csak vegetálás van." (Pampi) 116. o.
dr. CSERNUS IMRE — PAMPURYK PÉTER: FELNŐTT HÚSLEVES Élet- és ételérzések Jaffa Kiadó, Bp., 2010.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése