Sok mindent halogattam az utóbbi években — az egyik mulasztásom FERI ATYA volt.
Évekkel ezelőtt ismerkedtem meg Pál Ferenc atyával, a "pálferi"-jelenséggel, a "pálferi"-stílussal, a Mária Rádió műsorában. Rögtön megragadta a figyelmemet és felébresztette az érdeklődésemet. Péntek esténként izgatottan kapcsoltam be a rádiót, hogy hallhassam az atya előadását — gyorsan kialakult a ragaszkodásom.
A rádióhullámokon át is érezhető erős egyénisége, elkötelezett szellemisége és az a tanulnivaló, tiszta szereret, mely a legmegragadóbb benne. Rajongója vagyok én is!
(Másik "Pálferi"-s bejegyzés!)
A Mária Rádióban számtalan előadását hallgattam-hallgatom, évek óta; meglátogatni is készülök a plébániáján, ugyancsak évek óta. Jártam már abban a kedves kis templomban (az atya nem volt ott), de akkor még nem tudtam, hogy az ottani plébános nem egyszerűen Pál Ferenc atya, hanem "a Pálferi".
Múlt hétvégén szétnéztem a Millenárison, a Könyvfesztivál-on.
A Teátrum műsorát olvasgatva kitörő örömmel fedeztem fel, hogy kedd esténként mentálhigiénés előadások vannak s az előadó: Pál Feri atya!
Elszégyelltem magam s végre elmentem élőben megismerni-meghallgatni őt.
Nagyon képzett-művelt és intelligens ember. Igen összeszedett, meggondolt és figyelmes, s minden pillanata érdemi. Szövege konkrét, tömör, világos. Stílusa szikár, pontos, a komoly, olykor komor, olykor kínos tartalmú szöveg keltette feszült hangulatot kedves viccelődéssel-humorizálással oldogatja.
Viselkedése természetes, egyszerű és laza (ebben valószínűleg a sportolói múltja segítségére van). Rendkívül közvetlen, barátságos, derűs, szelíd; kisugárzása bizalmat keltő és nagyon pozitív.
Saját életének eseteivel, saját tapasztalaival hitelesíti mondanivalóját. Állandóan mozog (minek szintén meg lehet az oka) — ezért van, hogy az összes fényképfelvételem sikerületlen. Előadását — mely 75 percig tartott — pontosan kezdte s semennyi üresjárat sem volt benne.
Az április 19-i ismeretterjesztő-tanácsadó előadás megint (de nem csak) a párkapcsolatokról szólt, a kapcsolatok öt szakaszáról, öt állapotáról. Ennek tartalmáról nem írok — meghallgatható vagy szóról-szóra elolvasható az alábbi linken:
Ide egy régebben (a Mária Rádióban) hallott előadásából idézek, a beavatás (beavatódás, felnőtté válás) szellemi-tudati hatásait (következményeit) írom le:
Aki túlesett a beavatáson, az
— tudja, hogy az élet nehéz (és nem akarja ezt megváltoztatni);
— tudja, hogy meg fog halni (és így látja a veszteségeit is);
— tudja, hogy nem ő fontos;
— tudja, hogy nem ő irányit;
— tudja, hogy az élet nem róla szól.
Látni-e, hogy ezeket az igen tudományos esteket egy katolikus pap tartja? Igen. Legutóbbi estjének foglalata, a keresztény felfogás szellemében, ez volt:
— Valakit nem szeretsz? — cselekedj érte!
— Valaki nem rokonszenves? — legyél a javára!
Az est lezárásaképpen pedig elimádkoztuk a Miatyánkot.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése